Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvikový víkend Zbraslav 13.-15.03.2009

20. 3. 2009

S pejsky jsme se vydali na výcvik. Už cesta byla veselá, protože  s námi jel Garmík s Lenkou a kluci se neradi snášejí. A panička Daxíka měla spásný (pěkně blbý) nápad, nechat všechny psy v kufru. Nesnesli se ani tak, sice byl chvilku klid, ale pak to jelo, Lenka se snažila je uklidnit, já řídila přilepená na okénko, no prostě paráda. Nebourali jsme, ale Lenka měla ruce odrovnané na celý týden. Chybu uznávám J a pejsci jeli zpátky odděleně a byl klid.

Už po příjezdu se projevil Daxík jako velký raubíř a chtěl sežrat celé okolí J Affi to nesla laxně.

Nejdřív jsme ubytovali pejsky… no paráda… Kotce jsou sice na Zbraslavi  dobré, ale ne vlčákuvzdorné. Daxo utekl tolikrát, že mu říkali Copperfield…Tak nakonec dostal řetěz u stromu. Affinka utekla dvakrát, ale to bylo chybou paničky, která byla moc roztržitá z raubíře Daxíka. Páteční večer uběhl rychle a šlo se krmit a spát.

 

Sobotní ráno, domluvená brzká procházka s jedním ovčákem -  že snad si Dax najde kamaráda JJ. Jdu k úvazu a strom vedle ( 3 metrová borovička, průměr kmínku kolem 20 cm) sežraný… jak od bobra pokácený a Daxo nikde. Děsnej šok. Tak jsem se rozhodla, že vezmu Affinku a půjdeme hledat ( ale bylo mi divné, že by Dax zdrhl ode mě, když utíkal zásadně za mnou) a najednou vidím, že v kotci vedle Affinky, celý spokojený, sedí Dax a vrtí na mě ocasem, šťastný, že saně někoho převezlJ Pak už nás čekal jen výcvik a výcvik, Affinka se naučila revíry, obrany zapoměla a tak to nebrala vážně. Dax se učil zůstávat na místě úvazu v klidu a nežrat stromy a hlavně, jak on to umí – neštěkat hodiny v kuse. Útěk se konal už jen jednou z kotce, proto jsem je zavrhla a Daxo zůstal u pořádného stromu. Odpoledne se cvičila poslušnost a překážky. Poslušnost cvičil jen Dax, protože Affinka byla ještě utahaná z rána. Daxík je moc šikovný, jen by mě nemusel, při braní pamlsků tak kousatJ Daxo dokonce zvládl vysoký žebřík… jenže moc rychle vyletěl a skákal dolů. Tak tedy Ivoš E. zavelel a panička musela nahoru (a to má strach z výšek), pak rozkaz zapálit si a koukat s Daxem na svět z výšky, to nám šlo a Dax se přestal bát. Pak jsme lezli dolu, což se neobešlo bez komentářů fantazírujícího pánského obecenstva. Pak to zkusila I Affinka, to už jsem naštěstí nahoru nemusela, protože Affi, která se bojí  nízké kladiny, trochu váhavě, ale přesto,přešla bez problému. Pak procházka a alou pejsci hajat a páníčci se bavit.

Přijela za námi naše milovaná chvovatelka, takže se večer, když už nám I tu hospodu zavřeli, přesunula dámská jízda na pokoj…. Litujeme okolní bydlící… stěny byli opravdu papírovéJ

Usnula jsem jako první, bo nepiji tak jsem nebyla dostatečně veseláJ Garmík si zarezervoval na spaní skříň a Carey postel a zbylé okolí. Affinka spokojeně hajala v kotci a Dax spal pod smrkem, byl pěkně unavený tak ani nedutal.

 

Na neděli se vstávalo celkem později a začal výcvik  obran. Affi projevila nezájem a Daxo velký zájem. Dostal pochvalu za pěkné zákusy. Byl z toho taak nadšený. Škoda je, že nám celá neděle propršela a jelikož jsem lítala s pejsky na střídačku, byla jsem za chvilku mokrá jak myš.

Pak už jen oběd a cesta domů J

 

Za celý víkend jsme se toho všichni hodně naučili a těšíme se na další. J

Velkým přínosem bylo, že si Daxík zvykl zůstat sám a neřvat u toho jak tele a celkem dobře už snášel přítomnost psů okolo, aniž by se je snažil sežrat :)

Fotečky ve fotogalerii

nebo na stránkách brášky garmíka